Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obowiązkowe światła dzienne w nowych autach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obowiązkowe światła dzienne w nowych autach

    Zamieszczone przez bonzo01
    Jeżeli coś by się jeszcze komuś przypomniało w okolicy 3 city, władek
    we wladku jest : muzeum rybaka,wieza widokowa, miniatury stadionow na Euro (polecam ) .
    ps. na hel ciezko jest dojechac autem(duze korki) , pociagiem w jedna strone jest ok, ale jezeli chodzi o powrot to tylko sie przezegnac :evil:
    Bieganie to moje życie

  • #2
    Obowiązkowe światła dzienne w nowych autach

    Od poniedziałku wszystkie sprzedawane w UE nowe samochody osobowe muszą być wyposażone w automatyczne światła dzienne. Weszła w życie dyrektywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach we wszystkich krajach UE.

    Strona nie została odnaleziona

    Komentarz


    • #3
      Słyszałem o tym - ale brakuje bardziej konkretnych informacji:
      Czy obowiązek dotyczy aut WYPRODUKOWANYCH po 7 lutego czy SPRZEDANYCH po tym terminie?
      Czy jesli zamówiłem auto w styczniu, odbieram w lutym i wiem, że w konfiguracji auta świateł dziennych nie było, to czy mam się spodziewać:
      a) problemów z rejestracją (mam nadzieję, że nie)
      b) dodatkowo załozonych świateł przez dilera (wątpię)
      c) niczego (bo nikt nic nie sprawdza i będzie jak zwykle? ;-)
      Czy ktoś zna więcej szczegółów?
      Pozdrawiam,

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MeFFisto
        Słyszałem o tym - ale brakuje bardziej konkretnych informacji:
        Czy obowiązek dotyczy aut WYPRODUKOWANYCH po 7 lutego czy SPRZEDANYCH po tym terminie?
        Chodzi o auta wyprodukowane po 7 stycznia.
        Nie jest sprecyzowane natomiast jak rozumieć światła do jazdy dziennej ....ponieważ równie dobrze mogą to być światła mijania włączane automatycznie ( i np świecące z mniejszą intensywnością)

        W autach które debiutowały pod koniec zeszłego roku są dodatkowe światła do jazdy dziennej Nowy C4, Nowy Focus, Kia Sportage, ....Opel Astra IV debiutował wcześniej ale też już światła do jazdy dziennej ma (LEDowe)

        [ Dodano: Wto 08 Lut, 11 17:16 ]
        po 7 lutego oczywiście ...sory za czeski błąd

        Komentarz


        • #5
          MeFFisto, można spróbować namówić dealera na montaż świateł dziennych lub konfigurację już istniejących, powoływać się na przepis.
          Napisali że od 7 lutego sprzedawane więc jeśli jeszcze nie odebrałeś to powinny być zamontowane.

          Komentarz


          • #6
            Żaden przepis nie może działać wstecz. Chodzi o auta WYPRODUKOWANE po 7 lutym 2011.
            ...90% aut sprzedawanych obecnie ma tak skonfigurowane światła mijania aby działały jak światła dzienne. Pozostałe 10% ma dodatkowe światła do jazdy dziennej

            Komentarz


            • #7
              Wszystkie samochody Skoda posiadają albo światła do jazdy dziennej albo funkcję świateł do jazdy dziennej.

              Z wyrazami szacunku,
              Zespół ©koda INFO

              oto dopowiedź Pani Skody na pytanie, jak to teraz będzie ze światłami do jazdy dziennej.

              Komentarz


              • #8
                Jeździłem dziś na światłach dziennych . Co mi koledzy z drogi namrugali ... :lol: W końcu włączyłem mijania :evil: (.k..wa spalanie :szeroki_usmiech ).
                Roman DSG

                Komentarz


                • #9
                  habemus, przyzwyczaisz się. A i silnik masz chyba CDAA

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X